ŽUVIS VANDENY

PROJEKTAS ŽUVIS VANDENY

EZF logoVšĮ “Neringa FM” įgyvendina projektą “Žuvis vandeny”: žuvininkystės regiono darnus valdymas. Pagrindinis projekto tikslas – ugdyti žvejų ekologinį sąmoningumą, siekiant tvaraus regiono vystymosi.

Pagrindiniais uždaviniais ugdant sąmoningumą yra keliamos abejingumo žuvų ištekliams bei žuvininkystės veiklos kaip verslo matymo problemų sprendimas. Papildomas uždavinys yra ugdyti žuvininkystės regione gyvenančių vaikų ekologinį švietimą, kuris būtų ilgalaikė investicija į tvarią regiono plėtrą.

Įgyvendinamas projektas populiarina rekreacinę žūklę ir skatina žvejus verslininkus prisitaikyti prie šios turizmo šakos poreikių. Sėkmingu projekto rezultatu bus laikomos suteiktos ir atnaujintos žvejų bei su žvejyba susijusių asmenų žinios apie regiono žuvies išteklius ir jų sugebėjimas prisitaikyti prie kintančių verslo sąlygų. Projekto metu numatytas pasidalinimas gerąja patirtimi su kaimyninėmis šalimis: Švedija ir Suomija. Vizitai šiose kaimyninėse šalyse padės regiono žvejams naujai pažvelgti į savo verslo perspektyvas, tausoti regiono aplinką bei pritaikyti inovatyvias metodikas savo veikloje. Projekto metu vykdomos veiklos orientuotos į vaikus taps ilgalaike investicija į viso regiono darnią plėtrą.

Projekto pagalba organizuojami mokymai ir seminarai, kurių metu Šilutės rajono ir Neringos žvejai ir su žuvininkyste susiję asmenys yra mokomi tvaraus žuvininkystės regiono vystymo ir supažindinami su ekologinės žuvininkystės principais. Taip pat bus vykdomas visuomenės švietimas žuvininkystės išteklių tausojimo klausimais, siekiant populiarinti rekreacinę žūklę šiame žuvininkystės regione. Panaudojant surinktą informaciją bei ekspertų žinias bus išleisti leidiniai: žvejybos gidas ir mokomosios knygelės vaikams, taip pat radijo laidų ciklas “Žūklės strategai”.

Projektas finansuojamas pagal vietos plėtros strategiją „Šilutės rajono ir Neringos savivaldybių tvarios žuvininkystės plėtros strategija“ I prioriteto  „Žuvininkystės regiono konkurencingumo stiprinimas“ 1.3. priemonės „Žuvininkystės regiono darnus valdymas“ 1.3.2. veiklos sritį „Žvejų ir su žuvininkyste susijusių asmenų bendruomenės telkimas bei vietos iniciatyvų rėmimas“. Projekto vertė siekia 216 742,00 Lt. Numatoma projekto pabaiga 2014.04.30.

Neringa FM – autentiškas pamario garso takelis, jau 6 metus transliuojantis savo programą iš Nidos 89.8 MHz dažniu FM bangomis, siekia tapti pamario žuvininkystės regiono vietinės bendruomenės dalimi. Projekto įgivendinimo klausimais prašome kreiptis tel.: 8 676 22766 arba el. paštu: info {et} neringafm.lt

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien